O nas

Przedszkole istnieje od 1974 roku. W roku 2014 obchodziliśmy 40-lecie istnienia placówki.

Organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie Delegatura w Radomiu.

Przedszkole jest dwukondygnacyjnym budynkiem, otoczonym dużym ogrodem z nowoczesnym placem zabaw, wyposażonym w zestawy do zabaw i ćwiczeń, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Przedszkole jest placówką  1 oddziałową tj. 6 oddziałów znajduje się w przedszkolu przy ul. Grenadierów 3 i 1 oddział w PSP Nr 20 przy   ul. Malenickiej 29 w Radomiu.  W oddziałach bawi się, uczy i wychowuje 170 dzieci.

Zapraszamy do naszego przedszkola w godzinach 600 - 1700.

Na Państwa dzieci czeka wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz personel pomocniczy. Nasze przedszkole, to kolorowy świat, stworzony tak, by wspierać rozwój dziecka. Zapewniamy wszechstronny i harmonijny rozwój, uwzględniając potrzeby i możliwości  indywidualne dzieci. W naszym przedszkolu panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.

W bieżącym roku realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu  o Program wychowania przedszkolnego Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopały wydawnictwa PWN.

Przedszkole zapewnia  pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla dzieci, które mają trudności oraz dla dzieci uzdolnionych.

Wspomaganie rozwoju dziecka odbywa się w toku bieżącej pracy nauczycieli przedszkola oraz dodatkowo poprzez pomoc specjalistów psychologa i logopedę  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Radomiu, ul. Kolejowa 1.

DYREKTOR

mgr Mirosława Musiałek