40 - lecie naszego przedszkola

Dzień13.06.2014 r. to była  szczególna data, nas wszystkich,  bowiem w tym dniu cała nasza społeczność świętowała jubileusz
40 – lecia istnienia przedszkola.

Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Radomiu, którą celebrował proboszcz parafii ks. Zygmunt Rutkowski. Do mszy służyła również nauczycielka p. Marzena Radziejowska – czytając fragment ewangelii, a także przedszkolaki niosąc dary, mówiąc modlitwy w intencji, śpiewając w chórku. Do aktywnego udziału we mszy św. dzieci pomogła przygotować siostra Samuela (Anna Rzeźnikowska),  a także  nauczycielki. Kościół wypełnili wszyscy pracownicy przedszkola, dzieci i ich rodzice, oraz zaproszeni goście.

dsc_3163
dsc_3177
dsc_3210
dsc_3223

Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy w uroczystym przemarszu udali się na plac przedszkolny, gdzie na dużej scenie odbyły się dalsze uroczystości jubileuszowe.

Pani Dyrektor Mirosława Musiałek w ciepłych słowach przywitała wszystkich gości. Prezentacje artystyczne rozpoczęły przedszkolaki ujmującym polonezem.Z humorem i wdziękiem galę poprowadziły nauczycielki Urszula Wołowiec i Małgorzata Michorowska, zapowiadając kolejnych występujących.

Na obchody jubileuszu przybyło wielu znamienitych gości: Dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu p. Leszek Pożyczka, zastępca dyrektora WESiT p. Agnieszka Gierwatowska, inspektor ds. oświaty p. Barbara Buchowicz, Radny Rady Miejskiej p. Jan Pszczoła, Przewodniczący Sekcji Regionalnej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Radomiu p. Adam Słomka, emerytowani nauczyciele i pracownicy przedszkola.  Swoją obecnością imprezę uświetnili również dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych: Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 10 p. Beata Małek, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 17 p. Małgorzata Wiśniewska – Nagadowska, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 25 p. Anna Piwońska, Dyrektor PSP nr 9 p. Beata Badeńska, Dyrektor PSP nr 20 p. Małgorzata Kotlimowska, Kierownik Zespołu Pracy Socjalnej nr 7 MOPS p. Lucyna Pałasz, pracownik socjalny p. Aneta Liśkiewicz.

dsc_3310
dsc_3338
dsc_3372
dsc_3379
dsc_3384
dsc_3387
dsc_3415
dsc_3456
dsc_3486
dsc_3534
dsc_3469
dsc_3588
dsc_3633
dsc_3649
dsc_3656
dsc_3726

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki w przepięknych strojach zakupionych przez rodziców tj. „Smerfy”, „Krasnoludki”, „Pajacyki”, „Pszczółki”, „Biedronki” oraz „Kotki”. Z promiennymi uśmiechami dzieci śpiewały piosenki „Przedszkole drugi dom” oraz „Nasze przedszkole”. Najstarsza grupa „Kotki” porwała wszystkich do zabawy piosenką z choreografią „Bałkanica”

Wszyscy pracownicy przedszkola wystąpili natomiast na scenie z piosenką specjalnie opracowaną na tę okazję pt. „40 lat minęło”. Słowa p. Beata Kopyciok muzyka p. Andrzej Krzyczkowski.

Przybyłych gości zauroczyły również występy instrumentalne, wokalne i taneczne absolwentów przedszkola.

Nietuzinkowym przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek” popisali się również rodzice, którzy z ogromnym luzem i humorem zawojowali scenę. Dorosłych aktorów przygotowały panie Karolina Czerniak i Beata Kopyciok.

Artystyczne popisy przedszkolaków, absolwentów, rodziców i pracowników przedszkola wzbudziły zachwyt wszystkich gości, o czym świadczyły nieustające gromkie brawa.

W kolejnej części spotkania p. Dyrektor otrzymała gratulacje i podziękowania od Dyrektora WESiT p. Pożyczki i od byłej p. Dyrektor Teresy Brymory i zaproszonych emerytów.  Wszyscy goście mogli skosztować pysznego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Dopełnieniem uroczystości było zwiedzanie przedszkola, gdzie z okazji jubileuszu p. Dyrektor przygotowała wystawę  prezentującą historię naszej placówki. Wiele wspomnień ożyło podczas oglądania zdjęć z lat młodości i aktywności zawodowej będących na emeryturze pracowników oraz dorosłych wychowanków naszego przedszkola. Wiele osób zaznaczyło obecność w tym dniu wpisem do księgi pamiątkowej.

Po uroczystościach jubileuszowych p. Dyrektor zaprosiła wszystkich na festyn rodzinny „Mama, Tata i Ja” oraz do korzystania pysznych atrakcji przygotowanych przez sponsorów: grill, kawiarenka z pysznymi ciastami, fontanna czekolady z owocami, wata cukrowa, lody.

Minęło 40 lat. Nasze przedszkole w chwili obecnej jest placówką nowoczesną, dobrze wyposażoną, zapewniającą opiekę przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną proponującą rodzicom i ich dzieciom bogatą ofertę edukacyjną. Jesteśmy pewni, że wspólnie dzieląc entuzjazm i serce będziemy zapadać w pamięć przez kolejne pokolenia dzieci i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że „Rubinowy jubileusz naszego przedszkola”, towarzysząca mu uroczystość pełna wspomnień, wzruszeń, radosnego nastroju, ale też refleksji na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości, a także naszej, gdyż każdy z nas włożył w to miejsce cząstkę swojego życia.