Przeczytajcie swoim dzieciom o Mikołaju!

Święty Mikołaj mieszka bardzo, bardzo daleko, wśród śniegu i lodu - tak daleko, żeby nikt nie mógł odnaleźć tego miejsca i podejrzeć, nad czym teraz pracuje.

Cały rok pracowite elfy pomagają mu w przygotowaniu bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci na całym świecie.

Żeby Mikołaj mógł przynieść Ci właśnie to, o czym najbardziej marzysz - trzeba napisać do niego odpowiedni list.

Jak Święty Mikołaj trafia do dzieci?

Tak naprawdę, jest to największym sekretem - w jaki sposób Mikołaj trafia do wszystkich dzieci w ciągu jednej nocy, jednak bardzo łatwo jest się domyślić, że cała trasa jest dokładnie zaplanowana na rok wcześniej.

Jego magiczne sanie są ciągnięte przez sześć reniferów, dzięki którym Mikołaj szybko i bezszelestnie przemyka po niebie, by trafić wprost do komina lub okna grzecznych dzieci i zostawić im prezenty pod choinką.

Mikołaj jest zawsze na czas, ponieważ elfy zamontowały w saniach dokładny licznik prędkości i czasu, który określa, jak szybko teraz trzeba lecieć, aby zdążyć do wszystkich dzieci na świecie.

Gdy Mikołaj wyląduje saniami na dachu - przeciska się ze swoim magicznym workiem przez komin, lub wchodzi prosto przez okno. Sprawdza dokładnie czy nikt nie widzi i zostawia prezenty.

A dlaczego kiedy nikt nie widzi? To proste! Mikołaj chce, żeby w niego wierzyć, a nie - wiedzieć. Potem Mikołaj zostawia prezent, lub rózgę - sprawdzając dwa razy na swojej liście, czy na pewno się nie pomylił. Kiedy wszystko jest w porządku - wraca do sań. Ale, jeśli ktoś przeszkadza mu w pracy i koniecznie chce go zobaczyć - Mikołaj po prostu nie zostawia prezentów.

Wyjątkowo grzeczne dzieci zostają odwiedzone przez Mikołaja jeszcze zanim pójdą spać...

X Międzyprzedszkolne Prezentacje Teatralne 2017: